Hürriyet Mh. Süleyman Demirel Blv. No18/A2 Menderes/İZMİR

Polyester Toz Boyalar

Polyester toz boyalar dış mekanda uzun süre renk ve parlaklığını koruyabilme özelliğinden dolayı tercih edilmektedir.

Dış mekan dayanımının ne süre ile beklendiği Polyester boyaların da çeşitlerini buna göre seçmek için önemlidir. Bu dayanım Qualicoat standartları ile belirlenmiştir. (Qualicoat Class 1 – Class 2 – Class 3).

Başlıca kullanım alanları: Alüminyum Dış Cephe kaplamaları, tarım makineleri, otomotiv yan sanayi ve aksesuarları, bisiklet, bahçe mobilyaları, sokak aydınlatmaları vs. dir.

AkzoNobel Türkiye üretiminin hiçbir evresinde insan ve çevre sağlığına zararlı ağır metaller (kurşun, kromat vs) ve muhtemel mutojenik (canlıların genetiğini değiştirebilir) olarak nitelendirilmiş bir hammadde olan TGIC kullanmamaktadır.

Interpon D1000 Serisi

Florida 1 yıl (Qualicoat Class-1),standartlarını karşılayan, Avrupa’nın en çok satan mimari boyalar serisidir. (Interpon D1036 ve D1094) Ral, NCS, Pantone, Metalik ve özel renklerde istenilen parlaklıkta üretilebilir.

Interpon D2000 Serisi

Florida 3 yıl (D2525) veya 5 yıl (D2000) (Qualicoat Class-2) standartlarını karşılayan süper dayanıklı (superdurable) Polyester toz boyalardır. Tercihe göre çeşitli renk ve parlaklıklarda üretilebilir. Referans proje: Kanyon ve Tekfen Tower, Trump Tower. Zorlu Center

Interpon D3000 Serisi

Dünyanın karşılanması en son standartı olan AAMA 2605-02 standartlarında 10 yıl Florida dayanımını (Qualicoat Class-3) karşılayan hiper dayanıklı ( hyper durable) Polyester toz boyalardır. Proje özelinde özel üretim yapılır. Saten ve mat olarak üretilmektedir. Referanslar proje: Amerika’da Richmond City Hall